pühapäev, 1. oktoober 2017

Pärline nädalavahetus

Tegin eile ühele oma tuttavale, kes parasjagu välismaal viibis, omavahelises vestluses naljaga pooleks ettepaneku, et ta külastaks kohalikke apteeke ja uuriks, kas seal pole äkki müüa mingit ravivat pastat või plaastreid, mis pärsiksid kuidagi poes peast segi minemist. Spetsialiseerumisega käsitöökauplustele.
Tõesti, mul pole mingit probleemi sellega kui ma piimaleti ees või leivariiulis üleliia entusiastlikuks muutun - küll see kaup ikka kodus ära tarbitakse.
Aga käsitööpoed on täiesti teine teema. Siit kokku ostetud kaubaga pean ma ise, üksi ja oma jõududega toime tulema.
Käisin laupäeval korraks Karnaluksis. Tegin isegi ostunimekirja ja vandusin kodus, et tõesti-tõesti, seekord ma taltsutan ennast. Kamandasin veel väikepealikku ka, et kui ma hakkan suvaliselt asju korvi loopima, siis võtku need ja poetagu märkamatult sinna tagasi, kust ma need võtsin. Vaidlema ei ole minuga sel hetkel mõtet hakata. Sellisel juhul olen ma niivõrd veenev oma argumentides, et võiksin toore kanamuna ka ilma vee ja kuumuseta keedetuks rääkida.
Lõpptulemusena lonkis väikepealik sihitult riiulite vahel, sest temal igasugune huvi käsitööasjade vastu puudub, aga mina lendasin nagu tuulispask ühest väljapanekust teise ja muudkui täitsin korvi.
Mul oli plaanis ainult juukseklambri toorikuid osta ja eritipisikesi pärleid, aga kuidagi iseenesest lisandusid mu arvele need kollased, rohelised ja sinised pärlid. Ja uued käsitöökäärid (ehki vanad pole mitte katki, vaid kõigest kadunud).
Aga mille üle mul on tõesti hea meel, on see, et nn islandi haakide tootjad on hakanud avaramalt mõtlema ja teinud oma tootearenduses minu jaoks ülimalt sobiva käigu. Kui siiani oli neid saadaval ainult ühesuguse disainiga ja 4 värvitoonis (pronks, must, matt hõbe ja läikiv hõbe), siis nüüd on tekkinud terve valik palju väiksemaid mudeleid, ilusti fäänsside mustrite ja ornamentidega, mitmel lausa kivikesedki kaunistuseks peal. Mul kohe lahendus käes, kuidas käevõrudele kinnitusi teha!

Aga asjast rääkides, siis tõepoolest - see nädalavahetus kuulus pärlitele. Ma kohe mitte ühegi suurema projektiga a la kapitaalne suurpuhastus või saja saiakese küpsetamine või matk rabasaartele, ei tegelenud.
Pühapäeva õhtuks küll turi tulitab, aga tulemus on minu arvates seda väärt.
Sain kolm imekaunist vidinat valmis. Mida ma nendega edasi teen, pole mul tegelikult küll aimugi. Eks jäävad ootama, kuni keegi neid endale soetada soovib. Jõulud ju tulemas ja pidustused ja kingid.

1. KÄEVÕRU "Eestikas"
Laius 4,5 cm.
Pikkus 18,5 cm.
Kinnis on trukkidega, seega võimalik veidi reguleerida.
Materjal: erinevad helmed
Aeg: Kokku kulus selle valmistamiseks töötunde umbes poolteist täistööpäeva. Eelnevalt olin valmis teinud keskmise lilleosa, ülejäänud lõpetasin reede õhtul ja laupäeval.
2. KÄEVÕRU "Melisandre"
Laius varieeruv, 2-3 cm.
Pikkus 18 cm.
Kinniseks uudse disainiga islandi haagid, pikkus ei ole reguleeritav.
Materjal: erinevad tavalised ja swarovski klaasist helmed
Töötunde 6-6,5 ehk terve laupäeva hiline pärastlõuna kuni öö hakuni.


3. JUUKSEKLAMBER "Meduus"
Laius varieeruv, 3-4,5 cm.
Pikkus 11 cm.
Kinnisena kasutatud suuremat klambrit, mis sobib ka paksemale patsile.
Materjal: tavalised helmed, keskel tundmatu nimega naturaalkivi.
Töötunde ca 6-6,5.


Praegu mõlguvad meeles veel üks roheline ja üks elevandiluuvärvi valge ideepojuke. Aga vahepeal taastan oma kannatada saanud kaelalihased ja tegelen muude asjadega ka.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar